Otomatik Kapı Otomasyon Sistemleri

Otomatik Kapı, Otomasyon bir işin insan ve makine arasında paylaşılarak yapılmasıdır. Mekanik bir düzeneğin çalışmasıdır. Mekaniği kontrol ederek harekete geçiren ve programlanabilen sistemdir.Otomatik kapı, insanların ve araçların geçişlerini kolaylaştırmak veya kontrolü sağlamak amacı ile otomatik olarak çalışan kapı sistemleridir.

otomatik kepenk

Otomatik Kepenk

otomatik panjur

Otomatik Panjur

garaj kapısı

Garaj Kapısı

fotoselli kapı

Fotoselli Kapı

Otomatik Kapı otomasyon sistemleri

Otomatik Kapı, Otomasyon Bir işin insan ve makine arasında paylaşılarak yapılmasıdır. Mekanik bir düzeneğin çalışmasıdır. Mekaniği kontrol ederek harekete geçiren ve programlanabilen sistemdir.

Otomasyon insanların ve araçların geçişlerini kolaylaştırmak veya kontrolü sağlamak amacı ile otomatik olarak çalışan kapı sistemleridir. Kendisine biri yaklaştığında açılan kapılar, giriş ve çıkışı insan müdahalesi olmadan gerçekleştirir. Kapının açılıp kapanmasını elektrik gücü veya yaylar sağlamaktadır.

Sensor yaklaşanı algılar ve kapının açılmasını sağlar. Bazı sensörlar birisi üzerine basınca ya da durunca tepki vererek kapının açılmasını sağlar. Görünmeyen kızılötesi ışıklardan oluşturulan alandan birisi geçince, ışıklar kesintiye uğrar. Sensör devreye girer ve kapı açılır. Bir de uzaktan kumanda ile çalıştırılan özellikle garaj kapılarında kullanılan sensörlar vardır.

Sensörlerin hassaslık derecesi de ayarlanabilmektedir. Çalışabilmesi için elektrik enerjisi gereklidir. Elektrik kesintisinde veya bir arıza durumunda kapılar manuel olarak da çalışmaktadır.

Otomatik Kapı Kullanım Nedenleri?

Günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Özellikle tekerlekli sandalyeye bağlı olan, engeli bulunan insanlar için büyük rahatlıktır. Kamu binaları, hastaneler, laboratuvarlarda kolaylık sağlar. İnsanların giriş ve çıkışının izne bağlı olduğu yerlerde özellikle ameliyathane, acil servis gibi alanlarda vazgeçilmezdir.

Otomatik Kapı Kullanım Alanları

  • Evler ve siteler
  • Sanayi oluşumları
  • Fabrikalar
  • Spor sahaları
  • Devlet Kurumları
  • Özel Sektör Kurumları
WhatsApp chat