Tel Örgü

Tel örgü; Çok eskiden insanlar sahip oldukları hayvanlarını, sebze ve meyvelerini korumak için topraklarını taş ya da çalılarla sınırlandırırdı. Çit adını verdiğimiz engeller zamanla tahtalarla oluşturuldu. Günümüzde ise gelişen teknolojik imkânlar daha güvenli daha şık tel örgüleri karşımıza çıkardı.

tel orgu beton direk

Beton Direk Kafes Tel Örgü

Uygulama sırasında farklı kalınlık ve sayıdaki beton direkler hazırlanır. Kafes tel örgü bu direklere monte edilir. Beton direk kafes tel örgü, dayanıklılık açısından en çok tercih edilen çit sistemidir…

profil direk kafes tel orgu

Profil Direk Kafes Tel Örgü

Beton direklere oranla daha ucuza mal edilen profil direklerle uygulanan kafes tel örgü, ekonomik olarak tercih edildiği gibi görünümü ile de öne çıkmaktadır…

Tel Örgü

Tel Örgü; çeşitli amaçlarla belli bir alanı sınırlandırmak ya da korunmak için kullanılan bir sistemdir. Doğru bir çit sisteminin belirlenmesi ise korunmanın ve sınırlandırmanın en önemli aşamasıdır.

Çok eskiden insanlar sahip oldukları hayvanlarını, sebze ve meyvelerini korumak için topraklarını taş ya da çalılarla sınırlandırırdı. Çit adını verdiğimiz engeller zamanla tahtalarla oluşturuldu. Günümüzde ise gelişen teknolojik imkânlar daha güvenli daha şık tel örgüleri karşımıza çıkardı.

Kişilere ait arazi, bahçe ve tarlalarda ya da fabrika, spor tesisleri gibi toplumsal alanlarda; yol kenarlarında, askeri bölgelerde güvenliği sağlamak ya da sınırlandırmak amacıyla kullanılan çit sistemlerinden birisidir.

Tel Örgü Avantajları

Aslında düz olan galvanizli telin makinelerde çeşitli şekil ve ölçülerde örülmesiyle yapılmaktadır. Uygulama yapılırken tel örgünün kullanılacağı alan dikkate alınarak telin kalınlığı, kalite ve ölçüleri belirlenmektedir. Boyutları istenilen şekilde ayarlanabilen; taşınması, monte edilmesi, birleştirme yapılması kolay olan tel örgüler tercih edilen çit sistemleri olmaya devam etmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak kapı yapılabilmekte, böylece çitin kullanışlılığı da artmaktadır.

Tel örgü uygulaması ile istenilen alanın dışarıyla bağlantısı kesilir. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı da önlem alınarak ortamın güvenliği de sağlanmış olur. Alanın uygunluğuna göre beton direk ya da profil direk tercih edilir.

Tel Örgü Tercih Nedenleri?

  • Ekonomik ve sağlamdır.
  • Emniyetli ve gösterişlidir.
  • Takılması ve sökülmesi kolaydır.
  • Dış etkilere ve doğa olaylarına karşı dirençlidir.
  • Bakım gerektirmez ve dekoratiftir.

Diğer tüm ürünlerimize isterseniz sayfa menüsünden ya da emniyettelorgu.com/ankara-panel-cit/ sayfasından ulaşabilirsiniz

WhatsApp chat